Interact

Interact je satelitski klub Rotary zajednice koji okuplja mlade ambiciozne srednjoškolce (14 – 18 godina) koji, kroz razne projekte i društveno korisno djelovanje, promiču temeljne ideje rotarijanstva.

Interact klub na svjetskoj razini ima četiri temeljna cilja:

1. Razvoj osobnog integriteta i vodstva
  2. Iskazivanje pomoći potrebitima i širenje poštovanja među ljudima
  3. Shvaćanje vrijednosti vlastite odgovornosti i rada
  4. Promicanje međunarodnog razumijevanja i suradnje.

Zadatak svakog Interact kluba je organizirati najmanje dva projekta svake godine: jedan koji pomaže njihovoj školi ili zajednici i jedan koji promiče međunarodno razumijevanje. Rotary klub dodjeljuje mentora koji pomaže kod provedbe projekata i razvijanju voditeljskih vještina.

Prvi Interact klub osnovan je 1960. godine u Melbourneu na Floridi. U posljednjih je pedesetak godina izrastao u jedan od najvećih ogranaka Rotary obitelji  s više od 250.000 članova po cijelom svijetu, okupljenih u 13.500 klubova.

Prvi klub u Republici Hrvatskoj je Interact Club Varaždin 1181, osnovan 2007. godine.

Interact klub Osijek osnovan je 10. ožujka 2020., a članovi su učenici II. gimnazije u Osijeku i prvi su osječki school–based Interact klub.