RC J. J. Strossmayer pridružio se akciji “Zasadi drvo, ne budi panj“

12. studenoga 2019.

Građanska inicijativa “Zasadi drvo, ne budi panj” pokrenuta je s idejom da svatko može zasaditi stablo i tako pridonijeti poboljšanju vlastite životne sredine, a ujedno i borbi protiv klimatskih promjena. Akciji se uz brojne sudionike pridružio i naš klub te smo sadnjom još jedne sadnice Liquidambar Styraciflua u Trpimirovoj ulici, uz postojeći drvored zasađen ovog proljeća, povećali ukupan broj sadnica na 11. Akciju “Zasadi drvo, ne budi panj” podržao je i Guverner Distrikta 1913 prijatelj Danijel Jozić s kojim smo zajedno otkrili ploču Drvored Rotary kojom smo se obvezali svake godine zasaditi jednu novu sadnicu.

Također, jedanaesta sadnica u našem drvoredu označava i 11. godina Rotary kluba J.J. Strossmayer.