Završetak projekta pomoći Banovini – 53nja i budućnost Banovine

14. ožujka 2023.

Rotary klub Osijek Josip Juraj Strossmayer humanitarnom akcijom 53nja – Humanitarna virtualna utrka za Petrinju započeo priču pomoći potresom pogođenom kraju koju smo u ožujku 2023. priveli kraju. Uz to, sudjelovali smo u organizaciji sportsko humanitarnog spektakla Gem Set Hrvatska 2021. gdje smo uz zakladu Marin Cilić Foundation – prikupili sredstva i pomogli izgraditi školsko igralište O. Š. Dragutin Tadijanović, Petrinja te opremiti igralište sportskom opremom.  S obje akcije klub je pokazao brigu i razumijevanje za mladu budućnost Banovine.

Glazbena Škola Frana Lhotke u Sisku raspisala je natječaj za dodjelu novčanih nagrada izvrsnim učenicima za ostvarene rezultate u školskim godinama 2020./2021. i 2021./22. pa je tim povodom naš predsjednik Matija Cicvarić ravnatelju Glazbene škole Tomislavu Ivšiću, predao donaciju od 40.000,00 kuna te priveo kraju još jednu lijepu priču. Sva su sredstva osigurana kroz akciju 53nja #53nja, a potaknuta pričom i dugogodišnjim osječkim projektom Put u izvrsnost.