Početak dugoročne razmjene

27. rujna 2017.

U organizaciji Rotary kluba Osijek – Josip Juraj Strossmayer uspješno je uspostavljena dugoročna razmjena između srednjoškolske djece. Ashley Rose Edwards nam je stigla u Osijek krajem kolovoza iz Sparte (Tennessee, SAD) te u II. gimnaziji Osijek pohađa 3. d razred iz kojega je pak naša Lucija Nikić otišla na jednogodišnju razmjenu u SAD.

„Prva iskustva, kao i obveze su iza nas“ – izvještava prof. Valerija Karačić, mentorica za hrvatski jezik američke školarke i članica Odbora za razmjenu – „sve je prošlo u najboljem redu, od dočeka u Zagrebu, preko dva odrađena orijentacijska seminara pa već do prvog izleta na kojem je Ashley bila 2. i 3. rujna 2017. godine. Na tom su izletu bili svi strani učenici u organizaciji Rotary Districta posjetivši Hrvatsko zagorje i Plitvička jezera. U školi je sve pod kontrolom, Ashley je bila i na sastanku u našem Rotary klubu,  predstavila se i upoznala s članovima. Lucija je s druge strane sretno stigla početkom rujna u SAD i prilagođava se na novo okružje i način rada, uživa u drugačijem sustavu školstva i stječe nova prijateljstva.“