Put u izvrsnost – stipendije darovitim učenicima Glazbene škole Franje Kuhača Osijek

19. studenoga 2020.

Unatoč izazovnim vremenima u kojima se nalazi cijelo društvo, u Rotary zajednici ne nedostaje pozitivnog duha. Vodeći računa o misiji služenja zajednici Rotary klub Osijek J. J. Strossmayer, nastavio je s projektom Put u izvrsnost, u kojem vlastitim sredstvima kao i sredstvima prikupljenim donacijama, dodjeljuje stipendije darovitim učenicima Glazbene škole Franje Kuhača Osijek.

Projekt je započet 2018. godine organizacijom koncerta hrvatske pjevačke dive Radojke Šverko, na kojem je nastupio i Dječji zbor starijeg uzrasta Glazbene škole Franje Kuhača Osijek pod ravnanjem dirigentice Valerije Fischbach. Već iduće godine koncertom rock-legende Pere Galića, a uz obilježavanje 10. godine osnutka Kluba, te uz pratnju i gostovanje polaznika Glazbene škole, nastavlja se podrška izvrsnosti mladih.

Kako je ova godina posebna i preporuka je da se zbog epidemioloških mjera u skoro vrijeme ne organiziraju veća okupljanja, Klub nadalje i ove godine nastavlja svoju akciju izravnom uplatom stipendija Glazbenoj školi.

Cilj projekta je poticanje izvrsnosti te podrška najdarovitijim učenicima, kako bi mogli nastaviti svoje školovanje  u Glazbenoj školi Franje Kuhača Osijek. Ovim je projektom do sada je stipendirano 20-ero djece.

Kao i svake godine,  prijave se vrše putem Prijavnice za natječaj za dodjelu stipendije objavljene na mrežnoj stranici Glazbene škole https://gsfk-osijek.hr/natjecaj-za-stipendiranje-ucenika-glazbene-skole-franje-kuhaca-osijek-rotary-klub-osijek-josip-juraj-strossmayer/.

Natječaj je otvoren do 15. prosinca 2020. godine, a Rotary klub Osijek J. J. Strossmayer, ovim putem poziva polaznike da se prijave u što većem broju.

Glazbena škola Franje Kuhača ovaj petak 20. studenog slavi svoj 99. rođendan, koji će zbog epidemioloških mjera biti obilježen virtualno uz niz video uradaka i čestitki. Članovi Kluba nadaju se kako će uskoro biti u prilici njihovu izvrsnost doživjeti i u realnom svijetu i to organizacijom novog zajedničkog glazbenog projekta koje će dakako podijeliti i sa svojim sugrađanima. Do tada, bit će nam zadovoljstvo uživati u njihovoj darovitosti virtualno – uz daljnju financijsku podršku i poticanje izvrsnosti.

glazbena škola franje kuhača