Prijatelji s Novog Zelanda u posjetu Osijeku

23. rujna 2019.

U sklopu Rotary Friendship Exchange programa Hrvatsku su u rujnu posjetili prijatelji rotarijanci sa Novog Zelanda. S ciljem upoznavanja naše zemlje, kulture i običaja,  nezaobilazna točka obilaska svakako je Slavonija i Baranja, a svoj obilazak prijatelji su započeli upravo u Osijeku gdje su ih 19. rujna u centru grada dočekali prijatelji R.C. Osijek i J.J.Strossmayer.

U zajedničkoj šetnji gradom opisali smo našim gostima kako je živjeti u najljepšem gradu na Dravi, ispričali dio povijesti i običaja i preporučili što svakako vidjeti u nastavku svog boravka. Mi smo također od naših prijatelja saznali puno o “Zemlji dugog bijelog oblaka” koja je po broju stanovnika kao i Hrvatska, njihovim projektima služenja i Rotary zajednici. Druženje je nastavljeno zajedničkim ručkom gdje smo našem prijatelju Johnu priredili iznenađenje povodom proslave 79og rođendana. Nakon ručka prijatelji su prema programu obišli Tvrđu i nastavili put Baranje, a svoj boravak završili su drugi dan obilaskom Kopačkog rita. Nadamo se da su sa sobom ponijeli lijepe uspomene.