Osnovan Interact klub Osijek

25. ožujka 2020.

Interact je satelitski klub Rotary zajednice koji okuplja mlade ambiciozne srednjoškolce (14 – 18 godina) koji, kroz razne projekte i društveno korisno djelovanje, promiču temeljne ideje rotarijanstva.

Prvi Interact klub osnovan je 1960. godine u Melbourneu na Floridi. U posljednjih je pedesetak godina izrastao u jedan od najvećih ogranaka Rotary obitelji  s više od 250 000 članova po cijelom svijetu, okupljenih u 13 500 klubova.  Prvi Interact klub u Republici Hrvatskoj je Interact Club Varaždin 1181, osnovan 2007. godine.

Interact klub na svjetskoj razini ima četiri temeljna cilja:

1. Razvoj osobnog integriteta i vodstva
  2. Iskazivanje pomoći potrebitima i širenje poštovanja među ljudima
  3. Shvaćanje vrijednosti vlastite odgovornosti i rada
  4. Promicanje međunarodnog razumijevanja i suradnje.

Na posljednjem održanom redovitom sastanku Kluba, 10. ožujka 2020., donesena je Odluka o osnivanju Interact kluba Osijek. Učenici II. gimnazije u Osijeku, njih osmero s predsjednicom Andreom Đanić na čelu, tako su i službeno postali prvi osječki school–based Interact klub.

Mladim, novim članovima naše zajednice, želimo što više druženja i putovanja, produktivnih sastanaka i uspješnih projekata, a mi smo tu kao oslonac i podrška u svakom smislu!